Ceny nieruchomości w Gruzji

Alliance Highline Tbilisi Project

Rosnące ceny nieruchomości Gruzja

Rynek nieruchomości w Gruzji jest wspierany przez silny rozwój gospodarczy kraju i turystykę, z której wpływy rosną z każdym rokiem. Popyt na mieszkania, domy, apartamenty i lokale usługowe stale przewyższa podaż, przez co inwestowanie w gruzińskie nieruchomości jest niezwykle korzystne dla potencjalnych inwestorów.

Najwyższe ceny nieruchomości – Tbilisi

Najwyższe ceny nieruchomości są w stolicy oraz regionach turystycznych – nad morzem i w górach. W Tbilisi okręgi, które odnotowują najwyższe roczne wzrosty cen rzędu 10-20% to: Samgori, Krtsanisi, Chughureti, Gldani, Didube, Isani. Dla całej stolicy średni koszt metra kwadratowego nieruchomości wynosi ok. 1080 dolarów. Wszelkie instytucje finansowe prognozują w najbliższych latach dalsze silne wzrosty stawek za m2 nieruchomości.
Z każdym rokiem zwiększa się również liczba i całkowita wartość sprzedanych mieszkań oraz apartamentów. Dla przykładu, w 2018 roku było to prawie 35 tysięcy mieszkań o łącznej wartości ponad 1,6 mld dolarów.
nieruchomości w gruzji
sprzedaż nieruchomości w gruzji

Szybkie zwrot z inwestycji

Dla inwestorów najważniejszym aspektem każdej inwestycji jest jej rentowność. W przypadku wynajmu mieszkań w Gruzji wynosi ona średniorocznie około 9-10%. Mieszkania i apartamenty w Gruzji są więc doskonałym aktywem przynąszącym wysokie zyski. Jedną z przyczyn są stabilne wzrosty miesięcznych czynszów zarówno krótko, jak i długoterminowych.

Na wzrost cen nieruchomości wpływ ma dobra koniunktura oraz dynamicznie rozwijająca się branża turystyczna. Z roku na rok Gruzję odwiedza coraz więcej turystów. W ciągu ostatnich 10 lat sektor ten rósł o ok. 13% każdego roku. Zwieksza się tym samym zapotrzebowanie na wynajem miejsc noclegowych.

Chcesz poznać konkretne ceny mieszkań?

Sprawdź naszą ofertę nieruchomości w Gruzji i poznaj ceny mieszkań, apartamentów oraz domów.