Zakochaj się w Gruzji, czyli kilka miejsc wartych zobaczenia

Utworzone przez: pkt | 5 lipca, 2022

Gruzja to cudowne miejsce na wypoczynek ze względu na urocze plaże, góry i fascynujące atrakcje turystyczne, a Gruzini to bardzo gościnny i życzliwy naród. Gruzja przyciąga wczasowiczów z Polski swoimi klimatami – charakterystyką obszarów i nastrojami tych miejsc. Kto raz zwiedził ten kraj i zakochał się w jego nastroju, ten wróci tu na kolejny urlop… albo kupić mieszkanie w Gruzji, by zostać tu na stałe. Poznaj miejsca warte zobaczenia!

Zacznij od Tbilisi samolotem bezpośrednio z Warszawy

Najwygodniejsza i najtańsza forma dojazdu z Polski do Gruzji to lot samolotem z Warszawy do Tbilisi, ze stolicy do stolicy. Jak to często bywa w przypadku miasta z siedzibą rządu, Tbilisi to gruzińska metropolia. Nie jest to jednak betonowa dżungla, a stara część miasta zachwyca miłośników dawnej architektury. W Tbilisi wrażenie robi główna arteria miasta rozciągająca się między placem Wolności a placem Rewolucji Róż, które również warto zobaczyć – to aleja nosząca imię średniowiecznego gruzińskiego poety Szoty Rustawelego. Nie bez powodu największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w Tbilisi i innych regionach turystycznych.

Od stolicy i okolic do kolejnych atrakcji Gruzji. Góry i morze

Można śmiało powiedzieć, że wynajem apartamentu w Gruzji w Tbilisi lub okolicach szczególnie przyciąga do przebycia głównego szlaku przechodzącego w poprzek Wielkiego Kaukazu, Gruzińskiej Drogi Wojennej. Droga to mnóstwo wyjątkowych krajobrazów, w tym góra Kazbek i Wąwóz Darialski, a także innych atrakcji, jak twierdza Ananuri i ośrodek narciarstwa w Guadauri. Dla turystów, którzy uwielbiają spędzać czas nad morzem, mekką w Gruzji jest zdecydowanie kurort Batumi. Piękna plaża i promenada nad Morzem Czarnym to jedna z atrakcji tego miasta, w którym wypocząć można również nad jezioremz, przy którym znajduje się park, zoo i delfinarium. W Batumi mamy też piękne Stare Miasto i wyróżniający się nowoczesnością Park Cudów z charakterystyczną Wieżą Alfabet. W ten sposób wymieniliśmy przekrojowo kilka atrakcji zarówno dla miłośników gór, jak i morza, których zachwyca dawna architektura i innowacyjne, postępowe i przewrotne budowle. Wynajem apartamentu w Gruzji kusi, prawda?

Inter-Apart