Jakie korzyści daje zakup nieruchomości w Gruzji?

Utworzone przez: pkt | 2 listopada, 2023

Gruzja, kraj o bogatej historii i kulturze, zaczyna przyciągać coraz więcej inwestorów z całego świata, którzy dostrzegają w niej ogromny potencjał. Zakup nieruchomości w Gruzji wiąże się z wieloma korzyściami, które przyciągają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców. W niniejszym artykule omówimy trzy kluczowe aspekty, które przemawiają za inwestowaniem w gruziński rynek nieruchomości.

Atrakcyjne ceny nieruchomości w Gruzji

Jednym z głównych powodów, dla których warto zainteresować się rynkiem nieruchomości w Gruzji, są atrakcyjne ceny mieszkań i domów. W porównaniu z innymi krajami europejskimi Gruzja oferuje znacznie niższe ceny za metr kwadratowy, co sprawia, że zakup nieruchomości jest bardziej opłacalny. Dla przykładu, w stolicy kraju – Tbilisi – średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 1000 dolarów, podczas gdy w Warszawie czy Berlinie jest to nawet kilka tysięcy dolarów. Dlatego też inwestowanie w nieruchomości w Gruzji może być doskonałym sposobem na pomnożenie swojego kapitału.

Stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna

Kolejnym argumentem przemawiającym za inwestowaniem w nieruchomości w Gruzji jest stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna kraju. Gruzja od lat rozwija się dynamicznie, a jej gospodarka opiera się na takich sektorach jak turystyka, rolnictwo czy energetyka. W ostatnich latach Gruzja zdołała zredukować poziom korupcji oraz wprowadzić wiele reform, które przyczyniły się do wzrostu zaufania inwestorów. Ponadto, kraj ten utrzymuje dobre relacje z Unią Europejską oraz Stanami Zjednoczonymi, co dodatkowo wpływa na pozytywny wizerunek Gruzji na arenie międzynarodowej.

Przyjazne prawo dla inwestorów zagranicznych

Gruzja słynie również z przyjaznego prawa dla inwestorów zagranicznych, którzy mogą liczyć na wiele ulg i korzyści. Przede wszystkim, zakup nieruchomości przez cudzoziemców nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami – wystarczy jedynie dopełnić formalności związanych z rejestracją nieruchomości na swoje nazwisko. Ponadto, Gruzja oferuje atrakcyjne warunki podatkowe, takie jak niskie stawki podatku dochodowego czy brak podatku od spadków i darowizn.

Inter-Apart