7 zalet mieszkania w Gruzji

Utworzone przez: pkt | 10 lutego, 2022

Gruzja to kraj, który cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok liczba odwiedzających go turystów rośnie, podobnie jak liczba osób, które chciałyby zamieszkać na stałe w tym pięknym kraju. 

Dlaczego warto zamieszkać w Gruzji?

Gruzja to nie tylko plaże Morza Czarnego i góry Kaukazu. To czysta woda, świeże powietrze i wyjątkowy mikroklimat. To wyśmienite wina, przepyszne jedzenie i życzliwi ludzie. Wszystko to sprawia, że coraz więcej turystów odwiedza ten cudowny kraj.

Oto 7 powodów, dla których warto zamieszkać w Gruzji lub chociażby przyjechać tu na urlop:

  1. Bezpieczeństwo – Gruzja jest najbezpieczniejszym krajem w Europie. Wskaźnik przestępczości jest bardzo niski, natomiast zaufanie ludności do lokalnej policji bardzo wysokie.
  2. Jedzenie – kuchnia gruzińska jest słynna na całym świecie. Chaczapuri, pierożki Chinkali czy Churchele (nawleczone na nitkę orzechy oblane karmelem) to istny raj dla podniebienia.
  3. Wina – wino w Gruzji to coś więcej niż alkohol. To tradycyjna produkcja polegająca na poszanowaniu winorośli i wykorzystaniu wszystkiego, co podarowała natura.
  4. Społeczeństwo – Gruzini są bardzo gościnnym i życzliwym narodem. Uwielbiają wspólnie spędzać czas, nikogo nie udają i zawsze służą pomocą.
  5. Klimat – Gruzja leży w strefie klimaty subtropikalnego i śródziemnomorskiego, co oznacza, że nie jest tu ani za gorąco ani za zimno.
  6. Atrakcje – Gruzja jest przepięknym krajem. Tbilisi, Gruzińska Droga Wojenna, Kazbek i Signagi to tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia.
  7. System bezdewizowy – obywatele 94 krajów mają prawo przebywać tu bez wizy przez cały rok.

Nieruchomości w Gruzji

Gruzja to kraj przyjazny inwestorom. Nie obowiązuje tu podatek od nieruchomości od osób fizycznych, a podatek od wynajmu wynosi jedynie 5%. Wysokie limity roczne sprawiają, że prywatny inwestor z powodzeniem może czerpać korzyści finansowe z wynajmu kilku nieruchomości. Choćby z tego względu warto rozważyć zakup mieszkania lub wynająć apartament w Batumi czy Tbilisi.

Inter-Apart