5 powodów, dla których warto inwestować na rynku nieruchomości w Gruzji

Utworzone przez: pkt | 14 marca, 2023

Inwestowanie wolnych środków finansowych w nieruchomości to popularny sposób na zabezpieczenie kapitału. Z uwagi na fakt, iż Gruzja nie wprowadziła ograniczeń dotyczących zakupu nieruchomości przez obcokrajowców, warto rozważyć tamtejszy rynek nieruchomości. Inwestorzy mogą nabyć atrakcyjne mieszkania i lokale komercyjne, w których zamieszkają sami, będą prowadzić biznes lub wynajmą. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki krok?

Korzystne warunki handlowe i proste prawo

W 2016 roku Gruzja stała się członkiem strefy wolnego handlu z Unią Europejską. Podobne umowy kraj ten podpisał z państwami sąsiadującymi. W efekcie zmian, jakie zaszły w nim w ostatnich latach, współczesna gospodarka jest liberalna, a państwo kieruje się zasadami demokracji. Wszystko to sprawia, że Gruzja jest atrakcyjnym punktem na mapie świata. Łączy Europę z Azją oraz Zachód ze Wschodem, umożliwiając wymianę handlową wielu państw.

Przeprowadzone reformy gospodarcze sprawiły, że Gruzja stała się przyjaznym i bezpiecznym państwem dla inwestorów. System prawny uległ znacznemu uproszczeniu, a korupcja jest zwalczana. To tylko niektóre zalety inwestowania w nieruchomości w Gruzji. Poznaj pozostałe!

Turystyka, bezpieczeństwo i niskie podatki

Gruzję chętnie odwiedzają turyści, również z obszaru UE. Kraj ten cechuje wyjątkowa kultura i piękne, niespotykane nigdzie indziej miejsca. Plaże, atrakcje nocnego życia i wyjątkowe zabytki – to unikalne walory państwa Kaukazu Południowego. Jest ono miejscem bezpiecznym, o niskim poziomie przestępczości. Inwestorzy funkcjonują tu w warunkach ochrony prawnej oraz przejrzystości zasad prowadzenia interesów.

Podatki od osób fizycznych oraz od wynajmu są w Gruzji stosunkowo niskie. Kraj ten jest dzięki temu atrakcyjny dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Inter-Apart