W jakim rejonie Gruzji warto kupić nieruchomość?

Utworzone przez: pkt | 5 lipca, 2023

Każdy, kto planuje zakup nieruchomości za granicą, z pewnością zastanawia się, w jakim kraju zainwestować swoje pieniądze. Gruzja to coraz bardziej popularny kierunek wśród inwestorów polskich i europejskich. Przepiękne krajobrazy, niskie ceny i rozwijająca się gospodarka sprawiają, że warto zwrócić uwagę na ten kraj. W jakim rejonie Gruzji warto kupić nieruchomość? Oto trzy obszary, które z pewnością przyciągną inwestorów.

Tbilisi – stolica pełna możliwości

Tbilisi to stolica Gruzji oraz jej największe miasto, które oferuje najwięcej możliwości inwestycyjnych dla osób chcących kupić nieruchomość. Dynamicznie rozwijająca się gospodarka, rosnący rynek pracy i liczne inwestycje infrastrukturalne sprawiają, że warto rozważyć zakup mieszkania czy domu właśnie w tym regionie. Ponadto Tbilisi to centrum turystyczne, co przekłada się na wysokie zapotrzebowanie na wynajem krótko i długoterminowy. Niska konkurencja na rynku nieruchomości w Gruzji tylko umacnia pozycję Tbilisi jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania.

Batumi – kurort nad Morzem Czarnym

Batumi to kolejne miasto Gruzji, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu nieruchomości. Położone nad Morzem Czarnym Batumi słynie z pięknych plaż, subtropikalnego klimatu oraz rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Liczne hotele, restauracje i atrakcje turystyczne sprawiają, że miasto przyciąga rzesze turystów każdego roku. Zakup nieruchomości w tym regionie to doskonała okazja do inwestowania w sektor turystyczny i czerpanie korzyści z wynajmu na krótki okres.

Kachetia – serce gruzińskiego winiarstwa

Kachetia to region wschodniej Gruzji, który słynie z produkcji wina. Dzięki malowniczym krajobrazom, bogatej historii i tradycjom winiarskim przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Inwestowanie w nieruchomości w Kachetii może być doskonałym pomysłem dla osób zainteresowanych agroturystyką. Zakup działki, na której można założyć własną winnicę lub pensjonat położony wśród winogron, może przynieść satysfakcjonujące zyski. Ponadto Kachetia to spokojny i bezpieczny region, co jest dodatkowym atutem dla inwestorów.

Inter-Apart