Jak wygląda formalna strona zakupu nieruchomości w Gruzji?

Utworzone przez: pkt | 31 maja, 2023

Inwestycja w nieruchomości za granicą to doskonały sposób lokowania kapitału, który nie jest obarczony dużym ryzykiem. Z tego względu coraz większą popularnością wśród inwestorów cieszą się domy i mieszkania w Gruzji. Posiadanie nieruchomości w Gruzji to m.in. sposób na dodatkowy zarobek, który nie jest podwójnie opodatkowany. Jak kupić nieruchomość w Gruzji? Podpowiadamy.

Zakup nieruchomości w Gruzji nie jest trudny

Aby kupić nieruchomość w Gruzji, wystarczy mieć ważny paszport. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z usług doświadczonego pośrednika, który pomoże sfinalizować transakcję zakupu lub wynajmu. Co więcej, pośrednik służy radą na każdym etapie transakcji, co dodatkowo ułatwia przejście przez proces od znalezienia nieruchomości do stania się jej właścicielem lub najemcą. W celu znalezienia idealnej nieruchomości w Gruzji nie trzeba wychodzić z domu i dopełniać skomplikowanych formalności! Wystarczy skorzystać z udostępnionego przez firmę pośredniczącą w zakupie systemu wyszukiwania.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nieruchomości w Gruzji?

Gruzja to wyjątkowy kraj, w którym nie tylko możemy cieszyć się wysoką jakością życia, ale także zarabiać na sezonowym wynajmie nieruchomości. Co ważne – w Gruzji obowiązuje przyjazny prywatnym inwestorom system podatkowy. Osoby fizyczne nie płacą tutaj podatku od nieruchomości, a opodatkowanie wynajmu jest bardzo korzystne – wynosi jedynie 5% przy wysokiej kwocie limitu rocznego, pozwalając zarabiać na wynajmie nawet kilku apartamentów, bez obaw o związane z tym koszty.

Warto również wiedzieć, że czerpiąc dochody z wynajmu w Gruzji, nie trzeba obawiać się podwójnego opodatkowania. To sprawia, że od strony formalnej, zakup nieruchomości w Gruzji jest nie tylko łatwy, ale także bardzo opłacalny.

Inter-Apart