Czy każdy cudzoziemiec może kupić mieszkanie w Gruzji?

Utworzone przez: pkt | 11 września, 2023

Gruzja stała się w ostatnich latach coraz popularniejszym celem inwestycyjnym dla cudzoziemców, którzy są zainteresowani zakupem nieruchomości. Kraj ten przyciąga zarówno turystów, jak i inwestorów swoją piękną przyrodą, bogatą kulturą i niskimi cenami nieruchomości. Warto jednak sprawdzić, jakie są regulacje prawne dotyczące zakupu mieszkań przez obcokrajowców i czy naprawdę każdy z nich może zdecydować się na taki krok.

Jakie są zalety zakupu mieszkań w Gruzji?

Zakup mieszkania w Gruzji może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, ceny nieruchomości są tutaj znacznie niższe niż w innych krajach Europy. Dlatego, inwestując w mieszkanie, można liczyć na wysoki zwrot z inwestycji, a nawet na podwojenie swojej wartości w ciągu kilku lat. Ponadto Gruzja oferuje korzystne warunki podatkowe dla właścicieli nieruchomości – podatek od nieruchomości jest niski, a podatek dochodowy od wynajmu jest stosunkowo niewielki. Wreszcie, turystyka rośnie z roku na rok, co oznacza większe zainteresowanie wynajmem mieszkań przez turystów, zwłaszcza w takich miastach, jak Tbilisi, Batumi czy Kutaisi.

Dlaczego warto skorzystać ze sprzedaży apartamentów w Gruzji z pośrednikiem?

Chociaż zakup mieszkania w Gruzji jest atrakcyjny i opłacalny, warto pamiętać, że proces ten może być skomplikowany, zwłaszcza dla cudzoziemców. Dlatego, aby uniknąć problemów i potencjalnych nieporozumień, warto zdecydować się na współpracę z doświadczonym pośrednikiem. Taki specjalista pomoże przeprowadzić transakcję w sposób bezpieczny i zgodny z miejscowym prawem, udzielając też cennych porad i wyjaśnień dotyczących lokalnych regulacji. Ponadto pośrednik ma dostęp do szerokiej bazy ofert nieruchomości i może doradzić inwestorowi najlepsze rozwiązania dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Współpraca z pośrednikiem gwarantuje więc oszczędność czasu i nerwów oraz pewność udanego zakupu mieszkania w Gruzji. Kupując nieruchomość za granicą, warto również zwrócić uwagę na różnice kulturowe i językowe, które mogą wpłynąć na proces zakupu. Dobry pośrednik będzie w stanie pomóc w przełamaniu tych barier i ułatwić komunikację między stronami transakcji.

Inter-Apart